Deníček naší Petry - těhotentství je velké dobrodružství!

Těhotentství je velké dobrodružství!

Dny mi rychle ubíhají a musím podotknout, že druhý trimestr je nádherný. Cítím se skvěle, mám síly a energie, že bych mohla skály lámat. Už cítím mimimko kopat, nejdřív takové mravenčení v břiše a po pár dnech kopance až to někdy zabolí… Ale je to boží pocit, hned si uvědomuji, že už tam někdo pěkně dovádí, převaluje se a dává mi najevo, když se mu něco nelibí. Už víme i co to bude. Máme to 2 x potvrzené z ultrazvuku, ale zatím to bude naše tajemství.

Těhotentství je velké dobrodružství! Těhotentství je velké dobrodružství!

Co se týká vyšetření, ve 27tt jsem absolvovala test na těhotenskou cukrovku (OGTT). Každý mě strašil, jak je to odporné a nechutné vypít 2dc sladkého glukozového roztoku, že mi určitě bude špatně… No a já si to s chutí užila. Byla jsem objednaná na 7 hod ranní a 12 hod před jsem nesměla už nic jíst a pít pouze vodu. A jelikož v těhotenství mám šilenou chuť na sladké a musím ho denně mít, tak ranní „slaďárna“ mi docela bodla… Trochu dlouhé čekaní 2 hod po vypití "šťávy"(nabírá se krev na lačno, poté 60 min po vypití roztoku a třetí odběr krve za další hodinu), ale dalo se to zvládnout. Takže se nebojte a třeba vám to také zachutná, jako mně. Testy dopadly v pořádku, takže hurááá, nemusím absolvovat žádný dietní režim.

Gravid jóga – ideální na relaxaci a protažení

Jak mi bylo na začátku katasrofálně, tak nyní se vše opravdu obrátilo o 180°, a proto, abych nezlenivěla, jsem začala navštěvovat kurzy GRAVID JOGY (je dobré to zkonzultovat s vaším gynekologem). Je to skvělé cvičení pro těhotné, kde si protáhnu celé tělo, zrelaxuji a učím se dýchat. Máme úžasnou instruktorku, která dřív pracovala jako porodní asistentka, takže nás těhotné učí i jak správně při porodu dýchat a poradí cokoliv, co se týká porodu. Takže za mě palec nahoru a doporučuji se informovat, jestli takové kurzy v blízkosti vašeho města jsou. Potkáte se tam s těhulkami, se kterými nyní máte stejné téma a vše můžete probrat.

No a o čem se denně doma bavíme a rozebíráme? Výbava pro miminko... :-)

Je to vtipný, dřív jsme řešili, kam pojedeme, co podnikneme, jak bylo v práci, jaký si dáme večer víno a dobrého si uvaříme..a nyní? Na pořadu dne jsou – jaký kočárek? Postýlku bílou nebo hnědou? Na koupání kbelík nebo vaničku? Jak uspořádáme pokojíček? Co vše bude malé miminko potřebovat?

Jde se na výběr kočárku!

Nejtěžší je snad výběr kočárku! A to jsme si říkali – máme jasnou představu – terénní, odpružený, dobře skladný, korbičku i sporťák (dvojkombinace) a autosedačka. Jsme aktivní a nebydlíme ve velkém městě, takže většinu času budeme v přírodě a na horách. Kočárek určitě využiji denně, jelikož vyvenčit ty naše dvě ohařice (výmarský ohař) je povinnost. Takže představa je jasná, teď jen zajet do obchodu a je to. Jak snadné a jednoduché.

Ale zas tak snadné to nebylo. My těch obchodů navštívili snad šest… Co obchod, to jiná nabídka, spousty městských i terénních kočárků, různé cenové relace a různý prodejce. Někde nezájem, minimální prezentace, jen nám ukázali kočárky, kde jsou a toť vše. Jinde úžasný hodinový výklad, řekli nám výhody, kočárek sestavili, složili, půjčili i s 3kg atrapou miminem na projížďku ven, ať si ho na chvíli půjčíme, vyzkoušíme a povozíme. V některém z obchodů jsme byli i 2x a do užšího výběru se dostaly dva favorité - německý Gesslein a švédský Thule. Opravdu jsme se snažili brát to zodpovědně, četli různé recenze a po večerech žádné koukání na filmy a TV seriály, ale povinná shlédnutí youtube videí s prezentací těchto kočárků. :-)

Máme favorita!

Nakonec jsme se přiklonili ke švédům a vybrali kočárek THULE – je lehký, odpružený, dobře ovladatelný, sportovní design. Do přírody a terénu ideální. Je to trojkolka, ale velmi stabilní a určená i na běh, což já oceňuji. Gesslein patří také mezi top, ale musíte se do toho kočárku zamilovat a věřím, že THULE je pro nás ten pravý. Pevně doufám, že se v něm i miminku bude líbit.

Jsem ve třetím trimestru 32tt, výbavička skoro nakoupená a pomalu se dostáváme do finále. Neuvěřitelně to utíká, ale ještě mám pocit, že toho musím hodně načíst, pár věcí dokoupit, navštívit předporodní kurz a hlavně si připravit porodní tašku… co kdyby. Miminko zatím prospívá jak má, vše je v naprostém pořádku, i když už si připadám trochu nemotorná, zadýchaná, občas citově rozladěná, ale šťastná!!! :-)

Těhotentství je velké dobrodružství! Těhotentství je velké dobrodružství!